«За» закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» проголосував 251 народний депутат при 226 необхідних.

Відповідно до закону, нинішня система підтримки електростанцій «зеленим» тарифом буде діяти до 2030 року
Документ передбачає впровадження «зелених» аукціонів з 2020 року і обов’язкову участь в них інвесторів сонячних електростанцій потужністю понад 1 МВт.
Пропонується знизити діючий «зелений» тариф для промислових сонячних електростанцій з 2020 року на 25%, а з 2021-2023 років — на 2,5% щорічно.
Для домашніх сонячних електростанцій потужністю до 50 кВт тариф планується знизити на 10% з 2020 року, за умови їх розташування на дахах та/або фасадах будівель, інших капітальних спорудах.
Наземні сонячні єлектростанції не будіть прийняті в експлуатацію.
Українцям, бажаючим встановити панелі у своїх домогосподарствах, тепер треба готувати дахи для розташування панелей, наземні конструкції з 2020 р. забороняються.
Як повідомляє прес-служба Держенергоефективності, з посиланням на главу відомства Сергія Савчука, система «зелених» аукціонів дозволить:
- встановити реальну справедливу ринкову ціну на «чисту» електроенергію;
- здешевити вартість «зеленої» електроенергії для кінцевих споживачів;
- сформувати конкуренцію між гравцями ринку;
- врегулювати планування бюджету;
- надати гарантії інвесторам і фінансовим установам для реалізації проектів.
«Зелений» тариф в Україні застосовується до електростанцій, які працюють на відновлюваних джерелах енергії. 4 грудня 2018 року Комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки проголосував за внесення до парламенту законопроекту щодо впровадження нового порядку підтримки відновлюваної енергетики. 20 грудня парламент підтримав проект закону №8449-д у першому читанні.
Передбачається, що виробники будуть пропонувати на аукціонах найменшу ціну за «зелену» електроенергію і конкурувати між собою, щоб зменшити витрати споживачів на покупку електроенергії.
Європейське енергетичне співтовариство наполягало на впровадженні в Україні з 2020 року «зелених» аукціонів і розраховувало, що закон буде прийнятий в лютому або березні.