НОВИЙ РИНОК ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ЗБІЛЬШИТЬ ТАРИФИ НА СВІТЛО ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

За два роки в Україні має запрацювати новий ринок електроенергії, коли замість державного монополіста в країні з’являться численні гравці, що почнуть конкурувати та боротися за споживача. Водночас експерти передрікають невтішні для українців новини – вартість послуг від цього не зменшиться, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Киянин Віталій Несенюк вклав 16 тисяч доларів у сонячні батареї і тепер не платить за електроенергію – платять йому. «10-кіловатна станція приносить близько 50 тисяч гривень на рік», — каже він. За рік сонячна електростанція Віталія виробила 16 мегаватів електроенергії, з яких на власні потреби витратили лише 3. Решту продали «Київенерго».

Замість монополіста з’являться численні гравці, які почнуть конкурувати та боротися за споживача. Проте дешевої електрики українцям чекати не варто, попереджають експерти. У парламенту та уряду є два роки щоб прописати нові правила на ринку електрики. Для цього потрібно прийняти понад 60 підзаконних актів та постанов.

Таких станцій у столиці близько 30, загалом по Україні півтори тисячі, і всі вони є учасниками нового ринку електроенергії. Нині вітчизняний ринок такий: виробники електрики продають свою продукцію державному підприємству «Енергоринок», ті – обленерго, далі побутовим та промисловим споживачам. Новий закон має створити конкуренцію: виробники пропонуватимуть власну ціну на біржі, а постачальники та споживачі обиратимуть найбільш вигідні пропозиції і укладатимуть прямі контракти. «Постачальник – не обленерго», — наголошує експерт з енергетики Андрій Зінченко.

 

Для унормування ринку електрики на додаток до нового закону ще потрібно прописати та схвалити понад 60 підзаконних актів та постанов. «З точки зору ринкової економіки – він надзвичайно прогресивний. З точки зору кінцевих споживачів – ймовірно, їм будуть піднімати тарифи», — прогнозує експерт Дмитро Марунич. Зміни, якщо вони будуть реалізовані, змусять виробників боротися за клієнта і модернізовувати виробництво. В країну прийдуть інвестиції, а енергія сонця, вітру та води врешті посуне дорогі вугілля та газ. «Зелений тариф покликаний гарантувати повернення своїх інвестицій. Зелені цим законом захищені більше, ніж будь-хто», — переконує голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук. Источник: https://tsn.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.